Jak vyrobit omáčku Alfredo od nuly

Jak vyrobit omáčku Alfredo od nuly

Za sametovou omáčkou Alfredo se skrývá příběh. Stejně jako nespočet dalších italských omáček, i tato začíná ve Státech. Říká se, že omáčku připravil muž jménem Alfredo di Lelio, aby nalákal svou těhotnou manželku, aby snědla něco jiného. V roce 1914 uvařil fettuccine a připravil omáčku s margarínem a parmazánovým čedarem, kterou přelil. Pravděpodobně si toho vážila, jako když si Alfredo otevřel svou vlastní kavárnu v Římě, jedním z jídel, které podával, byla jeho fettuccine Alfredo. V současné době se podává v mnoha italských kavárnách po celé planetě.

Existuje několik technik pro výrobu omáčky Alfredo a samozřejmě ji můžete podávat s jakýmkoli druhem těstovin, které máte. Nemusí to být fettuccine.

Na přípravu omáčky Alfredo budete potřebovat těžký vyložený hrnec a samozřejmě dřevěnou lžíci na její míchání.

Recept na omáčku Alfredo

část šálku pomazánky

1 16 uncí husté smetany

4 unce smetanového čedaru

1/2 nebo 2 stroužky česneku jemně nasekané (více v případě, že milujete česnek)

1 malý svazek lístků bazalky, jemně rozdrcený

1 šálek čerstvě mletého parmazánového čedaru

sůl a nově mletý pepř podle chuti

Strategie

Margarín rozpustíme a vmícháme smetanu se smetanovým čedarem. Vařte na střední intenzitu za stálého míchání, aby se omáčka nespotřebovala nebo nezůstala. V okamžiku, kdy se smetanový čedar rozpustí, přidejte širokou škálu různých fixací, s výjimkou parmazánového čedaru.

V okamžiku, kdy je omáčka hladká a dušená, přidejte parmazán čedar. Míchejte asi 3 minuty, dokud se parmezán nerozpustí.

Podávejte horké s preferovanými těstovinami.

Alfredo omáčka je extrémně přizpůsobivá, takže s ní vyzkoušíte. Nalijte ji na jemně bublinkovou brokolici jako volbu k čedarové omáčce. Do omáčky přidejte uvařené porce kuřete nebo slaniny, případně přidejte obojí. Za předpokladu, že máte rádi zarovnanou listovou petržel, přidejte trochu podle chuti.

Můžete použít různé sýry, zkusit kombinaci parmazánu a dvou z vašich nejlepších možností. Modrý čedar lze v této omáčce využít s mimořádným účinkem.

V případě, že jste na přísné stravovací rutině, můžete použít mléko místo smetany, jednoduše uvařte bílou omáčku a přidejte sýr(y). V případě, že nemáte parmezán, jednoduše relaxujte! Pokud chcete, můžete použít zničenou Mozarellu a mletý Gruyere nebo pevný čedar.

Nejlepší je nepoužívat předem plněný mletý parmazánový čedar, ničí to druh omáčky.

Author: Bradley Henderson