ŽELEZNIČNÍ DORT (STRAKOVANÝ PEJSEK)

RECEPT NA ŽELEZNIČNÍ DORT IRSKÝ CHLÉB

Train cake (také označovaný jako ‘strakatý pes’) je vlastně tak trochu úžasný irský nealkoholický chléb spolu s ovocem. Určitě se nemýlíte spolu s anglickým dušeným dezertem označovaným jako ‘skvrnitý péro’, nicméně probírají některé podobnosti.

Tento rychlý chléb je vlastně odlišný od konvenčního nealkoholického chleba díky rozinkám (nebo i různému jinému sušenému ovoci), ale také pochází z vylepšení cukru a vajec. Vznikne tak tmavší, křupavější kůrka, stejně jako chléb, který má ve skutečnosti jednoduše dostatečnou sladkou chuť k tomu, aby si ho mohl vychutnat jako pamlsek nebo dokonce kdykoli chcete!

 

ŽELEZNIČNÍ DORT (STRAKOVANÝ PEJSEK)

🥘 Potřebné materiály

Budete skutečně ohromeni pohledem na to, jak jednoduše se z několika jednoduchých součástí může snadno stát fantastický vlakový dort. Tyto komponenty jsou ve skutečnosti všechny základními sponkami pro běžného pekaře, ale pokud musíte cestovat směrem k pevnosti, je ve skutečnosti snadné je objevit.

4 hrnky Univerzální mouka – prosátá.
1 ČL Vaření Nealkoholický nápoj – prosátý.
2 polévková lžíce cukru – Jednoduše váš obyčejný krystalový bílý cukr.
1 lžička Sodium – Kosher nebo dokonce jídelní stůl sodíku bude jistě fungovat jednoduše skvěle.
¾ hrnek Rozinky – Nebo dokonce zlaté rozinky, AKA ‘sultánky’, nebo dokonce sušený rybíz.
1 ¼ hrnku podmáslí – A také mnohem více podle potřeby.
1 velké vejce – Vyzvedněte si vejce předem, abyste se ujistili, že se může snadno dotýkat úrovně prostorové teploty, nebo je dokonce sbírejte v příjemném posypu po dobu 5 minut před použitím.

 

🔪 NÁVOD KROK ZA KROKEM

Vaření je vlastně vědecký výzkum, proto dodržujte všechny pokyny směrem k T! Budete potřebovat 8palcovou zaoblenou dortovou pánev, určovací hrnky/lžíce, směs, čepel a síto.

Příprava. Předehřejte si sporák na 205 °C a naolejujte nebo dokonce nastříkejte 8palcovou zaoblenou dortovou pánev spolu s nepřilnavým sprejem na přípravu jídla. *Rozhodl jsem se použít 2-palcové hlubší pánve na smažení dortů, spolu s 2. pánví k zahrnutí jako kryt. To napodobuje bastibles, ve kterých se původně pekl irský chléb s nealkoholickými nápoji, stejně jako vlakové koláče.
Smíchejte zcela suché komponenty. Získejte velkou mixovací nádobu a roztřiďte 4 hrnky všestranné mouky přímo do ní (nebo dokonce přímo do misky vašeho stojícího mixéru). Poté přidejte 1 lžičku prášku na vaření a přidejte 1 lžičku cukru a 1 lžičku sodíku. Smíchejte zcela vysušené komponenty navzájem a také efektivně typujte v zařízení misky.
Smíchejte vlhké komponenty. Ve svém určovacím hrnku smíchejte 1 ¼ hrnku podmáslí a 1 velké vejce. Rozinky vložte přímo do vašich zcela vyschlých komponentů, poté to dodržte přidáním podmáslí. Mixujte, dokud se jednoduše nespojí, nevyčerpejte těsto!

 

TVAROVAT A PEČIT

Vytvarujte těsto. Umístěte těsto na vodorovnou, jemně pomoučněnou plochu a nakreslete všechny druhy předmětů k sobě, výživu přímo do 1½-2 vysokého zaobleného bochníku. Přesuňte těsto na připravenou dortovou pánev.
Zvedněte těsto. Použijte špičatou čepel (nebo dokonce neefektivní výrobce chleba) snižte křížení přes vedení bochníku a vydělejte 4 čtvrtiny. Poté použijte své ukazováčky a zapíchněte otvor přímo do každé čtvrtiny.

Vypořádat se s (volitelné). Pokud máte skutečně 2. 8palcovou dortovou pánev, použijte ji k řešení velmi počáteční pánve. To kopíruje techniku ​​přípravy jídla ve stylu bastible, která byla původně používána s použitím tohoto druhu chleba s nealkoholickými nápoji.
Kuchař. Vařte při 400 °F (205 °C) po dobu třiceti minut, poté odstraňte přední dortovou pánev, pokud ji používáte. Poté vařte dalších 15 minut. Chléb se připravuje, když je vodítko ve skutečnosti zlaté, stejně jako vždy nízké zvuky chleba při dotyku duté.
Provést. Odstraňte bochník vycházející z vaší pánve na smažení a před nabízením jej přesuňte směrem ke kabelové chladící polici směrem k úžasnému.

Provádějte tento ovocný chléb jako pochoutku v době svatého Patrika nebo jej dokonce provádějte kdykoli budete chtít!

Author: Bradley Henderson